Obroże metalowe płaskie mogą być z kolcami we wewnętrznej stronie albo bez nich. Takie obroży to know-how w produkcji sprzętu dla psów, co ma swoich zwolenników. Ich właściwość nie tylko w niestandardowym designe, ale i w stosowaniu. Kolce w kształcie psich zębów na modelach do tresury wywierają przyrodniczy wpływ na psa. Istnieje myśl o tym, że te obroży są małoefektywne dla edukacji, zwłaszcza długowłosych psów. Lecz fachowcy Herm Sprenger z tym nie zgadzają się. Niejednokrotne doświadczenia i obserwacje udowadniają, że takie kolczatki obroże, dzięki ich «troskliwej» edukacji i delikatnemu wpływowi, pomagają ustalić zrozumiałą komunikację, harmonijne i poufne stosunki psa z właścicielem. Obce ludzie na spacerze nie zauważą, że Wasz pies ma kolczatkę.

Płaskie obroże Herm Sprenger mają kilka modyfikacji. Obroże półzaciskowe z pętlą z drobnego łańcuszka wzmacniają wychowawcze działania na psa zaciskaniem. W asortymencie są polepszone modele z karabińczykiem, który ułatwia proces zakładania i zdejmowania obroży, wyłączając mimowolne rozpinanie.

Oczywiście, high tech designe takej obroży wymaga odpowiednich zapięć. Niektóre modele, zamiast zwyczajnej metalowej sprzączki, są wyposażone współczesnym zapięciem. Opatentowany zamek clic-lock na takich sprzączkach składa się z trwałego korpusu ze stali nierdzewnej i plastikowego utrwalacza z gwarantowaną granicą odporności na rozpinanie do 200 kg. Nie martwicie się, jeśli rozmiar trzeba będzie zwiększyć – potraficie zrobić to, przez dodanie dodatkowych ogniw, zamówić które można w naszym sklepie internetowym.