Obroże i łańcuszki Herm Sprenger ze stali chromowanej zajmiją większością stron naszego sklepu internetowego.

Proponujemy Wam akcesoria dla psów wysokiej jakości i nowoczesne obroże w przyjaznej cenie. Właściwości łańcucha odgrywają ważną rolę podczas produkowania wyposażenia dla psów. Dla tego, producenci Herm Sprenger opracowali technikę produkowania jakościowej podstawy dla obroży chromowanej i smyczy.

Na pierwszym etapie ważnie przygotować surowiec wyższego gatunku, przez poprzednie oczyszczenie stali od domieszek. Jeśli surowiec zły, niskiego gatunku czy uszkodzony, albo jego właściwości nie odpowiadają określonym wymaganiom, on będzie wycofany jeszcze do etapu produkowania. Do tego, jak stalowy pręt trafi do ogniw, on przejdzie jeden z dwóch etapów pokrycia – niklowanie. Taka obróbka gwarantuje szczelne przyleganie do stalowej podstawy dowolnego innego metalu i zabezpiecza trwałą ochronę od korozji.

W trakcie produkowania kółek do łańcuchów, drut przechodzi wypróbowanie na wygięcie. Po tym testowaniu, jeśli drut będzie dosyć giętkim a niklowe pokrycie nie łuszczy się, łańcuchy i ogniwa przechodzą do następnego etapu produkcji - ręcznemu chromowaniu.

Ta nowa metodyka obróbki i stała kontrola za jakością gwarantują wyrobom chromowanym podwójną ochronę przed rdzą. Również, kosztem podwójnego pokrycia najpierw warstwą nikla, a potem chromu, łańcuchy nabywają połyskującego polerowanego wyglądu.

Jednak, pokrycie powierzchni łańcucha nie uniemożliwia zewnętrzne działania, wskutek czego uszkodzone działki metalowego pręta mogą stać się wrażliwe do przemian temperatury i przenikania wody. Tylko z tego powodu, że nie możemy gwarantować 100% ochronę przed rdzą na wszystkich produktach, zrobionych ze stali z galwanizowanym chromowanym, niklowanym czy innym pokryciem.